Profily vedoucích

Zde naleznete několik základních informací, o vedoucích, kteří se věnují vašim dětem.
Všichni jsme skauty a skautkami už dlouhou řádku let, takže už jsme leccos zažili na vlastní kůži a snažíme se vše předat dětem. I my se stále učíme a zdokonalujeme abychom pořád měli nové podněty, programy a motivaci pro všechny členy našeho oddílu.

Skautská výchovná metoda je ucelený systém učení a vzdělávání, který předně využívá zážitkové pedagogiky (experience education) a to konkrétně učení prožitkem. Učení tím, že něco aktivně, opravdu děláme – (learning by doing). Je to jedna z nejúspěšnějších metod učení, vzdělávání.
Jak a kolik si pamatujeme?

• 10 % z toho, co čteme
  • 20 % z toho, co slyšíme
  • 30 % z toho, co vidíme
  • 50 % z toho, co slyšíme a vidíme
  • 70 % z toho, co řekneme a napíšeme
  • 90 % z toho, co uděláme

Pravidelné schůzky jsou jen součásti celku. Abychom poskytli pravé a silné zážitky podnikáme výpravy, víkendovky a především tábory, které jsou vyvrcholením každoročního programu.

Všichni vedoucí mají několikaleté zkušenosti z vlastní skautské praxe. Mimo to přidáváme zkušenosti i z našeho běžného, školního a pracovního života.

A nyní něco o nás, o vedoucích

Zde můžete shlédnout několik základních informací o jednotlivých vedoucích.
(Pro zobrazení profilu rozklikněte jméno či fotku vedoucího)

Jiří Štajger (Štajgi)

Vedoucí oddílu, vedoucí družinky